NAŠE PRODUKTY


V našem obchodě naleznete široký výběr pravých sladkovodních kultivovaných perel a to v nejrůznějším provedení, stylu, kombinaci, barvě, co si jen lze představit...Zajímá Vás proč zrovna Perly? Odpověď je jednoduchá. Perly jsou krásné, okouzlující a svůdné. Perly znamenají kvalitu, stylovost, ženskost a smyslnost. Dodávají na půvabu a zdůrazňují ženskou krásu. Pokud ještě žádné perly ve Vaší šperkovnici nemáte, potom máte jedinečnou příležitost zvolit si z našeho sortimentu dle Vašeho stylu a přání a Vy, co jste již Perly vyzkoušeli a jste s nimi spokojeni můžete Vaše klenoty doplnit o další úžasné kousky. Každá žena by si měla čas od času dopřát krásný šperk nebo můžete krásným šperkem potěšit někoho ze svého okolí. Na výběr máte od klasických šperků, které se hodí ke každé příležitosti a neměly by chybět ve výbavě každé ženy, až po jedinečné a luxusní šperky.

Pravé perly se od ostatních šperků odlišují svojí velkou trvanlivostí. Díky svému pevnému povrchu se nesloupnou ani nepoškrábou a dlouhou dobu své okolí okouzlují svou krásou. Dalšími charakteristikami perel je jejich velmi vysoký lesk a dokonalý povrch, kterými se posuzuje jejich kvalita. Čím lesklejší, hladší a dokonalejší povrch, tím má perla vyšší hodnotu.

Perla vzniká v těle perlorodky a to buď zcela přirozeným způsobem, kdy se dovnitř perlorodky zvenčí dostane cizí tělísko (pak mluvíme o nekultivovaných pravých perlách) nebo zásahem člověka, kdy je do těla perlorodky cizí tělísko úmyslně vloženo (v tomto případě mluvíme o kultivovaných pravých perlách). Tímto tělískem může být například kousek mušle nebo zrnko písku. V těle perlorodky začne probíhat obranný proces vylučováním a obalováním cizího tělíska perletí. Tento proces může trvat i několik let. Čím déle tento proces probíhá, tím je perla větší. Perly mohou být buď sladkovodní nebo mořské, podle prostředí, ve kterém vznikají.

V minulosti nedocházelo ke kultivaci a lidé byli odkázani pouze na přírodní perly, které byly znakem luxusu a bohatství. Hledači perel často nasazovali svůj vlastní život, neboť hledání perel v perlorodkách bylo často velmi nebezpečné a naděje na úspěch malá. Ve skutečnosti se v přírodě vyskytují perly velmi málo a jsou nalezeny jen v malém množství perlorodek. A tím se zvyšovala jejich nedostupnost a hodnota. V současné době si však díky kultivaci perel může tyto přírodní skvosty dovolit daleko více lidí. Perly již nejsou tak nedostupné a ani zdaleka tak drahé jako v minulosti. To nám dává možnost okusit luxusní zboží za dostupnou cenu.

Co se týče barevnosti perel, bílé a tmavé perly jsou čistě přírodní a nejsou nijak dobarvované. Ale aby byla barevná škála perel pestřejší, dochází u některých perel k jejich dobarvování hloubkovým barvením barevnými pigmenty. Tímto procesem dochází k obarvení celé perly a to nejen zvenku, ale i zevnitř. Nedojde tedy k tomu, že by se Vám perla sloupla jako se to dost často stává u korálků, které jsou jen obarveny na povrchu.

                        Nechte se okouzlit.                                    

                                          Objevte pravou krásu.

                                                         Dotkněte se nebe...